Karşıyaka’da Ufuk Sarıca farklı mağlubiyetin ardından özür diledi: Tarifi çok zor

Ligde üst üste 3 galibiyet alıp normal sezonu ilk 4 sıra içerisinde bitirmeyi büyük oranda garantiledikten sonra üçüncülük yarışında Beşiktaş’a konuk olan Karşıyaka henüz ilk periyotta 18 sayı farkla geriye düştü. İkinci periyotta yabancılardan Carey de sakatlanınca yeşil-kırmızılılar tamamen oyundan koptu.

Henüz üçüncü periyotta rakibine rekor oranda 93 sayı şansı veren İzmir ekibi, 51 sayı farkla geriye düştüğü maçtan 115-66 yenik ayrıldı.

Pınar Karşıyaka bu mağlubiyetle üçüncülük yarışında havlu atarken taraftarlar da takıma ve antrenör Ufuk Sarıca’ya tepki gösterdi. Sosyal medyada bazı taraftarlar ve taraftar sayfaları, 9 yıl önce kulübe şampiyonluk dahil 3 kupa kazandıran, 5 sezondur aralıksız dümende olan Ufuk Sarıca’yı istifaya davet etti.

UFUK SARICA: ÖZÜR DİLİYORUM

Maçın ardından çok üzgün olduklarını açıklayan Ufuk Sarıca, “Tarifi çok zor, can acıtan bir mağlubiyet oldu. Oynadığımız oyunun bir mazereti olamayacağı gibi, rakibimizin tüm maç oynadığı iyi basketbolun da hakkını vermeliyiz. Maçın hiçbir bölümünde basketbolun gerçeklerine ve takım karakterine sahip olamadık. Carey’nin sakatlığı da diğer bir üzüntümüz oldu. Basketbol kariyerimde yaşamadığım tarzdaki bu gece için tüm sorumluluğu alıp en başta kendi adıma, daha sonra da takımım adına camiamızdan özür diliyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x