Madonna tarih yazdı… Paraya para demiyor

Ünlü şarkıcı Madonna’nın geçen yıl hayati tehlike atlattığı sağlık sorunları nedeniyle ertelenen turnesi adeta büyük bir zafere dönüştü. 80 canlı konser serisinde, Billboard Boxscore’un hesaplarına göre 1,1 milyon bilet satarak 225,4 milyon dolar gelir elde etti.

Geçtiğimiz ekim ayında Londra’daki O2 Arena’da açılışının ardından dünya çapında gerçekleşen turne, geçtiğimiz cumartesi günü Rio De Janeiro’daki dünyaca ünlü Copacabana Plajı’nda düzenlenen ücretsiz bir performansla sona erdi.

Ünlü şarkıcı yaşadığı sorunlarla ilgili şu açıklamayı yapmıştı:

“Kimsenin bilmediği bazı bakteriler bana bulaştı. Ve The Sun’a göre yüzde 40’lık bir ölüm oranı vardı. Hastanedeydim. Yoğun bakımdaydım. Akciğerlerim çalışmıyordu, kendi başıma nefes alamıyordum. Böbreklerim iflas ediyordu. Kimsenin bilmediği bazı bakteriler bana bulaştı. Uyandığımda bütün çocuklarımı etrafımda gördüm ve bunun beni kurtaracağını düşündüm. Çocuklarım beni kurtaracak.”

2005’ten bu yana menajeri olan Guy Oseary de ünlü şarkıcının yanında yer aldı. Madonna Oseary hakkında şunları söyledi: “Menajerim yanıma geldi ve yanımda ağlıyordu. İki hafta sonra hastaneden eve döndüm ve kimse ne zaman iyileşeceğimi bilmiyordu. Bana ‘Yollara geri dönmek ister misin? Turnenin gerçekleşmesini ister misin?” dedi. Zar zor kalkıp tuvalete gidebiliyordum ve ‘Bunun hakkında düşünmem için bana iki hafta ver’ dedim.”

Madonna, hafta sonu Rio De Janeiro’da verdiği konserde yaklaşık 1,6 milyon insanı ağırladı.

Madonna’nın yanı sıra altı turnesi 100 milyon doların üzerinde olan diğer sanatçılar Rolling Stones, Bruce Springsteen, U2 ve Eagles olarak sıralanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x